Poznań Startup Weekend

Dla niezorientowanych w temacie: Startup – to takie nowo powstałe przedsięwzięcie, często tworzone w ramach młodych przedsiębiorstw działających w internecie, a Weekend to takie potoczne określenie czasu od godziny 18 w piątek do 23:59 w niedziele.

Istotę wydarzenia najtrafniej wytłumaczyła Monika Synoradzka – współorganizatorka Startup Weekend Poznań: “Startup Weekend to weekendowe wydarzenie, w czasie którego w ciągu 54 godzin uczestnicy opracowują swoje pomysły na biznes w taki sposób aby ostatniego dnia, podczas końcowych prezentacji móc przedstawić ich model biznesowy i MVP czyli minimalną postać produktu, którą można zaprezentować potencjalnym użytkownikom.

I tak oto w Poznaniu na 54 godziny powstaje miejsce, w którym panuje atmosfera innowacji, w którym można poczuć w powietrzu świeże pomysły, a inspiracje można czerpać garściami. Grupka osób przekłuwa swoje pomysły na gotowe rozwiązania.

Dlaczego w ogóle o tym pisze? Ostatnio zaczęło mi brakować pozytywnych i inspirujących inicjatyw w poznańskich okolicach, a takim wydarzeniem jest bez wątpienia Startup Weekend.

Impreza gości w Poznaniu po raz drugi. Uczestnicy przyjechali nie tylko z Polski, ale także z Usa czy Indii.

W piątek, pierwszego dnia imprezy poznaliśmy 25 pomysłów, z których do finałowej rozgrywki przeszło 14. Od tego momentu uczestnicy mieli czas do niedzielnego popołudnia na zmaterializowanie swoich pomysłów.

 

Po przedstawieniu swoich osiągnięć na forum przez wszystkie drużyny, jury zdecydowało, że zwycięzcami zostali twórcy aplikacji Mark and Park, która umożliwia wynajęcie wolnego miejsca parkingowego w centrum miasta czy blisko atrakcyjnych lokalizacji.

Nagrodę publiczności otrzymali twórcy Trailer Hero – aplikacji umożliwiające wyświetlenie zwiastunu filmu po zeskanowaniu jego plakatu.
Nagrodę specjalną otrzymali twórcy aplikacji ColorID.

Sami organizatorzy byli chyba lekko zaskoczeni, kiedy imprezę odwiedził wiceprezydent Tomasz Kayser, osbiście gratulując uczestnikom pomysłów i zapału do ich realizowania.

Jeżeli krążą wam po głowie jakieś pomysły, chcielibyście spróbować swoich sił w rozkręcaniu biznesu, może warto zajrzeć tu za rok? Wygrana, owszem jest ważna, ale i tak nic nie zastąpi możliwości uczestniczenia w tak inspirującym przedsięwzięciu.

 

Wszystkie zdjęcia pochodzą z: www.facebook.com/PoznanStartupWeekend

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

HTML tags are not allowed.