11 listopada

Moi Drodzy,

Zmuszony jestem popełnić taki mały tekścik na szybko, ponieważ w ostatnim czasie można zaobserwować niepokojący wysyp stanowisk związanych z obchodami 11 listopada. Ludzie gorączkowo zastanawiają się nad mało istotnymi kwestiami: 1)w którym marszu pójść, 2)czy w sezonie jesień/zima 2012 w dalszym ciągu modne jest podpalanie samochodów transmisyjnych i w końcu, 3)czy ubieramy się dziś na czerwono, tęczowo, czarno czy może niebiesko?

Zajmując się tak nieistotnymi problemami, gubimy prawdziwy sens dzisiejszego święta, jakim jest konsumpcja św. Rogali Marcińskich. Dlatego stając w obronie rogalika, zamieszczam poniżej kilka najpopularniejszych propozycji podania:

1. Szkoła studencka

Nie za bardzo nam styka na rogala marcińskiego za 40zł/kg, więc aby poczuć prestiż spożywania tego wyrobu cukierniczego kupujemy po prostu takiego zwykłego pszennego rogalika za ciężko oszczędzone 0,90 zł. Dla podkreślenia smaku, rogala możemy posypać cukrem.

 

 

 

 

 

 

2. Szkoła poznańska

Rogala okraszamy pyrą z gzikiem. Perfekcyjne połączenie tradycji z tradycją.

 

 

 

 

 

 

 

3. Szkoła żydowska

Kupujemy rogala w okolicach 13,14 listopada z 50 cio procentowym rabatem.

 

4. Szkoła polska

Jeżeli nie możemy się zdecydować w jaki sposób delektować się naszym rogalem, warto odnieść się do klasyki polskiej sztuki kulinarnej i urozmaicić danie sztandarowym polskim warzywem.

 

 

 

 

 

 

 

SMACZNEGO !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

HTML tags are not allowed.